wtorek, 7 sierpnia 2012

Allison Schotch „Jillian Westfield wyszła za mąż”

Oglądaliście film „Ile waży końca trojański?” Juliusza Machulskiego? Na podobnym koncepcie oparta jest książka Allison Winn Schotch „Jillian Westfiled wyszła za mąż”. Tytułowa bohaterka jest nieszczęśliwą matką i żoną. Ma pretensje do męża, że namówił ją do tego, aby rzuciła pracę i zajęła się wychowaniem ich córki. Z sentymentem wspomina czasy, gdy robiła karierę w agencji reklamowej, a jej narzeczonym był młody, przystojny i niespełniony pisarz. Los daje jej jednak szansę, aby wrócić do tych lat chmurnych i durnych. Jest szczęśliwa, że może jeszcze raz zdecydować kogo wybrać na swojego męża. Jaka będzie jej decyzja?

Książkę czytałam z naprawdę dużą przyjemnością. Na „kilka chwil” pozwoliła mi się oderwać od codzienności. Jest bardzo sprawnie napisana, ale niestety też mało skomplikowana i do bólu przewidywalna. Stworzona z myślą o tym, aby spędzać z nią ciepłe letnie popołudnia lub chłodne, zimowe wieczory. Jillian oraz pozostałe postaci to sympatyczni ludzie, można ich polubić, ale nie są to złożone, szekspirowskie charaktery. 

Powieść „Jillian Westfield wyszła za mąż” kupiłam w Empiku za 15 zł, to był dobra decyzja.

3 komentarze:

 1. Pamiętam, że oceniłam ją nawet wysoko i również miło spędziłam z nią czas, ale dziś już uleciała mi z pamięci i potrafiłabym zarysować tylko zalążek fabuły. Przykre, bo to oznacza, że zbyt dobrze oceniałam tę powieść.

  A 'Ile waży koń trojański' obejrzałam nawet kilka razy, wyjątkowo sympatyczny film.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętam, że jak dostałam ją do recenzji, najpierw pochłonęła ja moja koleżanka. Po lekturze była zachwycona, więc i ja się za nią szybko wzięłam.
  Podobnie jak Futbolowa dziś już nie pamiętam jej zbyt szczegółowo, bo to takie czytadło, które pozwala mile spędzić czas i nie irytuje jak niektóre. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Macie rację, że to "czytadło", chociaż bałam się użyć tej nazwy, bo jest bardzo deprecjonująca. Ale jak widać mogą być też dobre "czytadła". ;)

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.